Blog

Vinç Kiralama

sepet büyükçekmece

Teknolojide yaşanan gelişmeler, endüstriyel üretim alanlarında türlü değişiklikler ve yenilikleri de beraberinde getirmektedir. Vinçler, insan gücü ve imkanları ile yüksek yerlerde yapılacak çalışmalarda yaygın kullanılan araçlardandır. Sepetli vinçler, pratik kullanım kolaylığı sayesinde genellikle tamir ve tadilat işlerinde kullanılmak üzere sürekli geliştirilmektedir. Bu araçların tercih edilmesindeki en önemli gerekçe, çalışma esnasında sağladıkları avantajlardır. Merdiven veya diğer tırmanma araçları yerine son derece güvenli bir çalışma ortamı oluştururlar.
Sepetli vinç veya sepetli platformlar sayesinde dış cephe kurulum işleri, bakım ve tadilat işlemleri, boya yapımı, sıva uygulamaları, cam temizliği gibi işlerde kullanılan ağır yüklerin yüksek yerlere taşınması son derece kolay ve pratik hale gelmektedir. Benzer şekilde Sepetli Platform ile belediyelerce ihale edilen afiş asma veya taşralara götürülen iletişim hatları, enerji hatları montaj veya tadilat işlerinde, billboard montaj veya değişikliklerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Sepetli platform kullanımı ekonomik olarak iş gücünden tasarruf edilerek maliyetleri düşürürken, aynı zamanda işlerin son derece kısa sürelerde halledilebilmesine olanak sağlamaktadır.

SEPETLİ VİNÇ KİRALAMA


İhtiyaçlarının giderilmesi noktasında, vinç satın almak ve kullanmak fazla ekonomik olmaması sebebi ile vinç üreticileri tarafından kiralama modelleri de geliştirilmiş durumdadır. Son derece hızlı ve ekonomik bir çözüm olan vinç kiralama modeli, sadece ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılmak üzere günlük, saatlik, haftalık sepet kiralama veya platform kiralama şeklinde kullanıma sunulabilmektedir.
Sepetli Platformlar kullanılacak amaca göre farklı tonaj ve farklı yüksekliklere erişlebilecek kapasitelere özel olarak farklı türlerde kullanıma sunulmaktadır. Çünkü her vinç aynı kapasitede yük taşımamaktadır. Bu nedenle kiralama düşünülen işin yapım şekline göre, doğru uzunluk tercihi yapmak, aynı zamanda kiralama bedelini de birlikte belirlemektedir.
Yapılacak işin tonajı büyük ise ve iş yüksekte yapılacaksa, uzunluğun yanında tonaj da birlikte hesaplanmalıdır. Sepetli vinçler aynı zamanda, eklemli sepetli vinç, eklemsiz sepetli vinç ve kendinden yürüyüşlü sepetli vinç olarak çeşitli formlarda bulunabilmektedir. Bu nedenle, kiralama yapılırken bir kaç farklı özelliğe mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

VİNÇ KİRALAMAK İÇİN NE GEREKİR ?


Siz de vinç kiralamak istiyorsanız, kiralanacak vinç türünü belirledikten sonra hizmet veren işletmenin kaliteli ve güvenli hizmet verdiğinden de emin olmalısınız. Kiralama yapılacak işletmenin kurumsal olması, kiralık hiyap veya kiralık platformların peryodik bakımlarının günlük, haftalık veya aylık olarak yapılıp yapılmadığı bilgi ve belgelere bulunmaktadır.
Sepetli vinç, kiralama işlemi sırasında vinç operatörü ile birlikte kiralanacaksa, o halde operatörlerinin yetkinlik belgelerinin olup olmadığı da son derece önemli bir konudur. Güvenlik, zaman ve maliyet bakımından operatörü ile birlikte kiralanan sepetli platformlar bu sayede çalışanın can güvenliğini emniyet altına almakta oldukça önemlidir.
Eğer siz de ucuz vinç veya ucuz sepetli vinç kiralamak istiyorsanız Taşdemir Vinç’i arayarak, uzman operatörler tarafından ihtiyaca göre belirlenecek ucuz sepet, ucuz platform gibi seçeneklere uzmanlarımız ile birlikte karar verebilir, hizmet alacağınız noktada kiralamış olduğunuz vinci operatörlü veya operatörsüz olarak teslim alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir